Farby Flugger to marka farb i produktów wykończeniowych. Stosowane mogą być one na różnych powierzchniach, a ich rodzajów jest naprawdę dużo. Wyróżniamy m.in Farby lateksowe, które powstały na bazie wody i dzięki temu, bardzo szybko schną a także posiadają dobrą przyczepność do powierzchni. Mogą być stosowane do malowania ścian, sufitów, drzwi, okien, a także mebli. Drugim rodzajem, jeśli chodzi o farby Flugger, są farby akrylowe. Stworzone zostały na bazie żywicy akrylowej i są bardzo odporne na działanie czynników atmosferycznych i UV. Są popularne w malowaniu elewacji i ogrodzeń, a także mebli zewnętrznych. Warto także wymienić farby emulsyjne, których podstawowymi składnikami są woda i olej.. Są łatwe w aplikacji i mają dobrą przyczepność do powierzchni, co czyni je popularnymi do malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. co jednak jeszcze warto wiedzieć na temat farb Flugger? Sprawdźmy!
Farby flugger do ścian – jak ich używać?
Zanim rozpoczniemy prace malarskie z wykorzystaniem farby Flugger, warto wiedzieć, jak się do tego przygotować. Oczywiście najważniejsze jest przygotowanie powierzchni. Przed malowaniem należy dokładnie ją oczyścić i wygładzić, aby farba dobrze się przyjęła. Jeśli na ścianie są plamy lub zadrapania – koniecznie trzeba je usunąć i wypełnić przy pomocy odpowiedniego materiału. Następnie należy wybierać odpowiedni rodzaj farby do swojego projektu oraz w prawidłowy – zalecony przez producenta sposób – przygotować ją. Powinna mieć jednolitą konsystencję. Kiedy mamy przygotowana farbę, możemy rozpocząć malowanie.
Dlaczego warto stosować farby Flugger?
Istnieje kilka powodów, dla których warto stosować farby Flugger. Podkreślić należy tutaj przede wszystkim wysoką ich jakość. Są one trwałe, odporne na ścieranie i zapewniają doskonałą jakość koloru i połysku. Ponadto, jeśli chodzi o kolorystykę farb, mamy naprawdę szeroki wybór – każdy znajdzie coś idealnego dla siebie. Warto także podkreślić, że farby Flugger są przyjazne dla środowiska i spełniają najwyższe standardy ekologiczne, dzięki czemu można je stosować bez obaw o wpływ na zdrowie ludzi i środowiska.