Zaznacz stronę

Według ukraińskich wojskowych, pomimo powszechnego bombardowania infrastruktury cywilnej i wojskowej, siły rosyjskie nie poczyniły żadnych postępów w Doniecku.

Sztab Generalny powiedział, że Rosjanie prowadzili ofensywne bitwy na kilku obszarach, ale ponieśli straty.

Ukraińcy nadal bronią wiosek w odległości kilku kilometrów od granicy Donieck-Ługańsk i powiedzieli, że odparli rosyjski atak w pobliżu Wierchnokamianskiego.

Sztab Generalny wojska poinformował, że ciężki ostrzał trwa nadal na północ od Słowiańska, frontu, który od dwóch miesięcy jest w dużej mierze statyczny, a także w osiedlach wokół Bachmutu, gdzie Rosjanie również używali samolotów szturmowych.

„Wróg nadal prowadzi rozpoznanie, nie szczędząc personelu. Grupy rozpoznawcze wroga zostały wykryte i zneutralizowane na obszarach osiedli Bachmutske, Bachmut i Jakowliwka” – zakomunikował Sztab Generalny. „Wróg próbował przeprowadzić ataki na południe od Bachmutu, „ale nie powiodło się i musiał się wycofać”.

Siły rosyjskie również próbowały zdobyć teren na zachód od lotniska w Doniecku, ale operacja nie powiodła się.

Dalej na południe, jak informuje Sztab Generalny, wiele osiedli w Zaporożu znalazło się pod ostrzałem zarówno artylerii, jak i samolotów.

W obwodzie dniepropietrowskim Walentyn Reznichenko, szef administracji wojskowej, oświadczył, że rosyjskie rakiety uderzyły w obwody Nikopol i Krzywy Róg.

/CNN/