Zaznacz stronę

Ślub jest wyjątkową uroczystością, do której trzeba w odpowiedni sposób się przygotować. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o to, aby dobrać odpowiedni strój, zadbać o wystrój sali weselnej czy o nakrycia stołów. Równie istotne jest to, w jaki sposób przystrojony zostanie kościół lub plener, gdzie ma miejsce ta uroczystość. Najczęściej decydujemy się na wybór białego dywanu ślubnego. Mamy jednak spore pole możliwości, jeśli chodzi o jego wybór.  Nie zawsze musi być to bowiem klasyczny dywan. Coraz większą popularnością cieszy się biały chodnik na ślub – przede wszystkim ze względu na swoją funkcjonalność. Nie od dziś bowiem wiadomo, że w prostocie tkwi siła. Sprawdźmy zatem, jak wybrać odpowiedni chodnik na ślub.

Od czego zacząć wybór chodnika na ślub?

Zdecydowanie najistotniejszą kwestią, od której należy zacząć wybór dywanu lub chodnika na ślub, jest dopasowanie jego wymiarów do naszych potrzeb. Pamiętajmy, że zarówno nawa główna w kościele, jak również przestrzeń pomiędzy krzesłami w plenerze, mają bardzo konkretne wymiary. Mowa tutaj zarówno o ich szerokości jak i długości. Zanim zatem przystąpimy do zakupu interesującego na chodnika na ślub, warto dokładnie zmierzyć przestrzeń, po której zostanie on rozłożony. Wówczas zyskamy 100% pewności, że wybrany przez nas dywan na ślub będzie pasował idealnie – zarówno pod względem długości, jak również szerokości. Istotne będzie także zadbanie o grubość wybranego przez nas dywanu lub chodnika. Może być on bowiem bardziej puchaty, ale może też być zupełnie cienki i płaski. Zarówno pierwsze ze wskazanych rozwiązań jak i drugie, wyróżnia się wieloma zaletami. 

Zdobienia na chodniku ślubnym – tak, czy nie?

Ostatnią, chodź wcale nie najmniej istotną kwestią jeśli chodzi o zakup odpowiedniego chodnika na ślub są zdobienia. wybrany przez nas dywan lub chodnik mogą się nimi wyróżniać. trzeba jednak zachować w tym wszystkim umiar i dobrać je w taki sposób, aby nie odwracały one uwagi od pary młodej. wszak  to właśnie Państwo młodzi są w danym dniu najważniejsze. Jeśli jednak już zdecydujemy się na zdobienia, dobierzmy ich kolorystykę w taki sposób aby odpowiednio korespondowała z pozostałymi elementami wystroju – czy to kościoła, czy też miejsca plenerowego.