Zaznacz stronę

Zacznijmy od tego, że Joomla to system zarządzania treścią (CMS), podobnie jak WordPress. Umożliwia on tworzenie stron internetowych. Jest on co prawda nieco mniej popularny niż WordPress – przede wszystkim ze względu na to, że to nieco bardziej skomplikowany system. Warto jednak wiedzieć, że strony Joomla Warszawa również są tworzone i cieszą się one dużym zainteresowaniem ze strony klientów. Trzeba jednak podkreślić, że aby stworzyć stronę internetową w systemie Joomla, konieczne jest odpowiednie doświadczenie oraz wiedza. Sprawdźmy, co jeszcze trzeba wiedzieć, zanim zdecydujemy się na taką stronę. 

Od czego zacząć budowanie stron internetowych na Joomli?

Jest kilka, bardzo ważnych kwestii, o których trzeba pamiętać, kiedy planujemy zbudowanie strony za pomocą Joomli. Podstawą jest oczywiście pobranie Joomli. Jest ona całkowicie darmowa, zatem nie musisz się martwić o dodatkowe koszta – szczególnie, jeśli nie dysponujesz dużym budżetem na początku startu działalności w Sieci. Instalacja Joomli – podobnie jak w przypadku WordPressa, jest niezwykle intuicyjna. Kiedy masz już joomle, wybierz interesujący i ciekawy szablon, który będzie kompatybilny zarówno z funkcjonalnością Twojej strony, jak również i jej tematyką. Następnie, możesz zacząć budować fundamenty strony – dodawać do niej treści, optymalizować pod względem szybkości ładowania czy SEO. Pamiętaj, że jeśli nie wiesz, jak to zrobić, warto skorzystać w tym aspekcie z pomocy specjalistów. 

Czy strony internetowe na Joomli cieszą się dużą popularnością?

Joomla to popularny system zarządzania treścią, który używany jest na całym świecie przez setki tysięcy osób i firm. Według statystyk z czerwca 2021 roku, Joomla była używana przez 2,9% ze wszystkich stron internetowych działających na całym świecie. To oznacza, że mimo iż nie jest ona  tak popularna jak WordPress, to nadal jest wybierana przez jest wiele firm i organizacji na całym świecie.