Zaznacz stronę

Coraz więcej osób decyduje się na pomoc trenera personalnego. Skąd jednak mamy wiedzieć, że osoba, do której planujemy się zgłosić rzeczywiście jest dobrym trenerem personalnym i dobierze nam dietę oraz treningi w taki sposób, aby realnie nam pomóc? Na to pytanie odpowiedź jest bardzo złożona, ponieważ jest wiele czynników, które definiują wybraną osobę jako dobrego trenera personalnego. W momencie, kiedy podejmiemy decyzję o tym, że potrzebny nam jest trener personalny Wrocław, w pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić kompetencje wybranej osoby a także opinie innych, którzy z taką osobą wcześniej pracowali. To jednak nie wszystko. Sprawdźmy, co jeszcze będzie wyróżniało osobę, którą możemy określić mianem dobrego trenera personalnego.

Cechy, którymi powinien się wyróżniać trener personalny

Podstawą, jeśli chcemy mówić o kompetentnym trenerze personalnym, jest oczywiście wykształcenie. Taka osoba powinna przede wszystkim bardzo dobrze znać właściwości poszczególnych składników odżywczych. musi wiedzieć, jakie produkty są dla nas zdrowe, a których zdecydowanie powinniśmy unikać. Warto także zwrócić uwagę na to, czy osoba do której planujemy się zgłosić po indywidualny plan treningowy, ma wiedzę w zakresie różnego rodzaju chorób przewlekłych, aby brać je pod uwagę przy doborze diety oraz treningów. Niezwykle istotne jest także to, aby dobry trener personalny wiedział, które ćwiczenia są bezpieczne dla konkretnej grupy osób. Nie każdy bowiem może regularnie uprawiać pływanie czy bieganie. Sztuką dobrego doboru planu treningowego jest dopasowanie go przede wszystkim do możliwości danej osoby przy uwzględnieniu najróżniejszych wykluczeń, które taka osoba posiada. 

W czym może pomóc trener personalny?

Trener personalny w pierwszej kolejności oczywiście pomaga nam zgubić zbędne kilogramy w odpowiedzialny i zbilansowany sposób. Niezwykle istotną rolę odgrywa on jednak  przypadku wdrożenia zdrowych nawyków żywieniowych. Pamiętajmy, że samymi treningami, bez stosowania adekwatnej do nich diety, nasze efekty nie będą nas w pełni satysfakcjonować, a co więcej – będą one krótkotrwałe. Dobra i odpowiednio zbilansowana dieta w połączeniu z regularną aktywnością fizyczną może zdziałać cuda. Ważne jest jednak to, abyśmy mieli osobę która prawidłowo nami pokieruje w tym aspekcie.