Zaznacz stronę

Nieprawidłowe działanie AdBlue, może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji. Z tego względu, pod żadnym pozorem nie można ignorować sygnałów, które mogą świadczyć o tym, że z działaniem AdBlue są problemy. Co jednak warto wiedzieć na temat naprawy AdBlue? W jakich sytuacjach najczęściej się ją wykonuje i na co, w sposób szczególny należy zwrócić w tym aspekcie uwagę? Na te, jak również i na szereg innych pytań związanych z działaniem AdBlue oraz jego naprawą, odpowiedzi znajdziecie w naszym poniższym artykule. 

Kto i kiedy może wykonać naprawę adblue?

Proces naprawy AdBlue może różnić się w zależności od rodzaju problemu i konkretnego pojazdu. Trzeba jednak z całą mocą podkreślić, że jeśli chodzi o usługę, którą jest naprawa AdBlue, może wykonać ją tylko i wyłącznie mechanik, który posiada w tym zakresie odpowiednie kwalifikacje. Prawidłowe działanie AdBlue jest bowiem bardzo ważne przede wszystkim ze względu na to, że minimalizuje ilość spalin, które wydalane są przez samochód. Dzieje się tak przede wszystkim za sprawą mocznika, który stanowi główny składnik AdBlue. Naprawa AdBlue może być konieczna, kiedy filtry są zanieczyszczone lub wówczas, kiedy pojawiają się problemy z dozowaniem prawidłowej ilości płynu. Warto jednak nadmienić, że stłuczki czy wypadki samochodowe, w czasie których doszło do uszkodzenia zbiornika z AdBlue, również są wskazaniem do jego naprawy. 

Dlaczego tak ważne jest prawidłowe wykonanie naprawy AdBlue?

Prawidłowe przeprowadzenie naprawy systemu AdBlue jest bardzo ważne z kilku powodów. Zdecydowanie jednak najważniejszym z nich jest to, że działanie AdBlue odpowiada tak naprawdę za prawidłową pracę całego pojazdu. Trzeba także podkreślić, że za jazdę z wyłączonym, niesprawnym lub całkowicie usuniętym zbiornikiem AdBlue, kierowca może otrzymać mandat w wysokości 500 zł. Z tego też względu, kiedy tylko pojawią się choćby najmniejsze sygnały mogące świadczyć o nieprawidłowym działaniu AdBlue, nie należy ich lekceważyć.